Radomska Izba Adwokacka bierze po raz kolejny udział w akcji #AdwokaciDzieciomUchodźców.

Zatem wszystkich chętnych adwokatów i aplikantów adwokackich zapraszamy od poniedziałku 28 lutego do przynoszenia do siedziby ORA potrzebnych rzeczy spakowanych do toreb lub kartonów takich jak : środki czystości, środki higieniczne (pasty do zębów, szczoteczki, szampony, mydło, chusteczki higieniczne, chusteczki nawilżające, papier toaletowy), bandaże, plastry, gazy, pieluchy, mleko modyfikowane, artykuły papiernicze, zabawki, żywność z długim terminem przydatności do spożycia (kasza, makarony, konserwy, czekolady, batony proteinowe), ręczniki, prześcieradła, koce, śpiwory,
Rodzicom dzieci potrzebne są odzież, leki przeciwbólowe, ładowarki do telefonów (końcówki każdego typu), żywność.

Zbiórka zostanie przeprowadzona w szeregach Adwokatury w ramach pomocy koleżeńskiej. Zebrane dary zostaną przesłane do ośrodków dla cudzoziemców w ramach współpracy z nimi i w porozumieniu co do ich potrzeb.

Zdjęcie ukraińskiego chłopca z plastikowym karabinem na plecach ściskającego za rękę dziewczynkę z misiem i salutującego ukraińskim żołnierzom – zapewne przejdzie do historii. Fotografię wykonał : Dmytro Muravsky.