”Adwokat na Uczelni” to tytuł wydarzenia, które odbędzie się 17 listopada (w czwartek) w dwunastu ośrodkach akademickich w całej Polsce, w tym w naszym radomskim Uniwersytecie Technologiczno- Humanistycznym im. Kazimierza Pułaskiego.
✅Zapraszamy wszystkich zainteresowanych, w szczególności studentów prawa.
✅Start : godzina 12.00.
✅Na pytania zebranych postarają się odpowiedzieć adwokaci, w tym adw. Przemysław Rosati, prezes Naczelnej Rady Adwokackiej oraz aplikanci adwokaccy.
Postaramy się odpowiedzieć na wszystkie pytania.
✅Tego dnia przypada Międzynarodowy Dzień Studenta. Z tej okazji adwokaci i aplikanci adwokaccy będą dzielić się ze studentami prawa swoimi doświadczeniami.
✅Studenci prawa dowiedzą się m.in. czy trudno dostać się na aplikację adwokacką, jak wygląda szkolenie aplikanckie, jakie cechy powinien posiadać aplikant, a następnie adwokat, jaka jest rola samorządu adwokackiego, a także po co adwokatowi etyka zawodowa.
✅Akcja będzie miała miejsce na dwunastu uczelniach: UTH w Radomiu, Uniwersytet Rzeszowski, Wyższa Szkoła Humanitas z/s w Sosnowcu, Uniwersytet Szczeciński , Uniwersytet Śląski w Katowicach, Uczelnia Łazarskiego w Warszawie, Uniwersytet SWPS w Warszawie i w Poznaniu, Uniwersytet w Białymstoku,
Uniwersytet Gdański, Uniwersytet Jana Kochanowskiego w Kielcach, oraz Uniwersytet Wrocławski . Ze względów organizacyjnych wydarzenie na Uniwersytecie Gdańskim i WS Humanitas odbędzie się w terminie późniejszym.
✅Koordynatorami wydarzenia są komisja wizerunku NRA oraz okręgowe rady adwokackie w: Białymstoku, Gdańsku, Katowicach, Kielcach, Poznaniu, Radomiu, Rzeszowie, Szczecinie, Warszawie i Wrocławiu.